Strona Główna Forum STOWARZYSZENIA ELEKTRYKÓW POLSKICH
Witamy :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Jack
06-01-09, 18:28
Sposoby oceny jakosci energii elektrycznej w sieciach
Autor Wiadomość
xxxpila 
Uczestnik forum


Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 12
Skąd: Piła
Wysłany: 06-01-09, 16:31   Sposoby oceny jakosci energii elektrycznej w sieciach

......z odbiornikami nielionwymi

Mam taki temat do opracowania. Pszukuje wszelakich informacji na ten temat, wszelki linki do materialow i nazwy ksiazek mile widziane... oczywiscie nie wliczajac tego co znajduje sie na tutejszym forum :)
Ostatnio zmieniony przez Jan_Czech 02-07-09, 08:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
jarecki56 
Aktywny uczestnik forum


Pomógł: 220 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 1266
Skąd: Lublin
Wysłany: 06-01-09, 18:59   

Proponuję koledze zajrzeć tu http://www.lpqi.org/lwslib/ktwse?welcome
Po otwarciu strony wybrać język polski.
_________________
Pozdrawiam
jarecki56
 
     
Gość

Wysłany: 04-03-09, 00:53   

Podepnę się pod temat, pisze podobna prace a dokładnie Ocena jakości energii elektrycznej na przykładzie dużego odbiorcy. Podstawa to niestety jakiekolwiek pomiary, ktoś może podpowiedzieć skąd można takie przykładowe pomiary, od razu dodam, że nie interesuje mnie kto jest dostawcą a kto odbiorca tylko same przykładowe pomiary.
 
     
siekierowy 
Aktywny uczestnik forum
elektryk


Pomógł: 237 razy
Dołączył: 19 Cze 2006
Posty: 2339
Skąd: Galicja
Wysłany: 04-03-09, 07:14   

Witam.

W dużych zakładach były kiedyś piony głównego energetyka. Z tego co wiem, to takie pomiary prowadziły systematycznie. Problem tylko taki gdzie to po reorganizacjach jest i jak znaleźć z tymi ludźmi kontakt. Albo kto teraz odpowiada za zasilanie zakładów.
_________________
Pozdrowienia.
____________
siekierowy
 
     
Gość

Wysłany: 04-03-09, 07:44   

Problem polega na tym ze takich pomiarow nie chca udostepniac, chyba sie boja :)
 
     
wodzislaw1984
Gość
Wysłany: 02-07-09, 01:45   

Podpinajac sie do tego tematu jakosci energii..... jakie mozecie podac przyklady " Ukladów Pomiarowych " , gdyz musze napisac cos na ten temat ale nie bardzo wiem dokladnie co rozumiec przez te układy pomiarowe:)
 
     
lusnia 
Uczestnik forum
lusnia1


Pomógł: 16 razy
Wiek: 63
Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 193
Skąd: Krzeszowice
Wysłany: 02-07-09, 13:15   

Witam

Gość napisał/a:
Problem polega na tym ze takich pomiarow nie chca udostepniac, chyba sie boja :)
Nie jest tak źle. W przeważającej ilości przypadków "duży odbiorca" (choć nie wiem co autor miał na myśli pisząc "duży") sam jest źródłem zakłóceń choć często rości pretensje o złe parametry jakości energii elektrycznej.

Sugeruję zwrócić się do Zakładów Energetycznych. Jesli jest to praca inżynierska (choć nie tylko) to z odpowiednią podkładką uczelni da się coś załatwić.

Pozdrawiam
 
     
woda
Gość
Wysłany: 05-08-09, 21:02   

Witam . Poszukuje imfotmacji do scharakteryzowania ukadlow pomiarowucj jakosci energi .Miedzy innymi takich jak sa w rozdzielniach energetycznych ( tak slyszalem ze sa) mierza one podobno wlasnie rozne paramtery jakosci jej stan :) Moze ktos am lub wie gdzie znajde inf na temat wlasnie takich urzadzen/układow do pomiaru ? dzieki z gory
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group