|
Ogrzewanie za pomocą kominka |
| Autor |
Wiadomość |
kkas12
Aktywny uczestnik forum

Pomógł: 169 razy Dołączył: 10 Sty 2009 Posty: 2346 Skąd: Oborniki Śl
|
Wysłany: 22-02-18, 09:30
|
|
|
| W pomieszczeniu w którym znajduje się kominek zasady dotyczące wentylacji są takie same jak w kotłowni w której znajduje się kocioł c.o. |
_________________ pozdrawiam
Krzysiek |
|
|
|
 |
asmp
Uczestnik forum

Wiek: 47 Dołączył: 28 Lip 2017 Posty: 334 Skąd: Warszawa
|
Wysłany: 27-04-18, 07:17
|
|
|
| No właśnie dlatego nie zdecydowałem się na ogrzewanie kominkowe, budowa komina, budowa wentylalacji - tego wszystkiego było dla mnie zbyt wiele. Ostatecznie padło na WM z rekuperacją. |
|
|
|
 |
zedold
Uczestnik forum

Wiek: 57 Dołączył: 26 Cze 2018 Posty: 3 Skąd: Lbn
|
Wysłany: 26-06-18, 15:14
|
|
|
| Kominek sam w sobie generuje dosyć mało ciepła. A i ciężko później to ciepło wykorzystać rozprzestrzenić na pozostałe pomieszczenia. Dlatego obecnie kominki pełnią raczej rolę rekreacyjną, wizualną a nie praktyczną w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. |
_________________ https://radoslublin.pl
PPH RADOS Radosław Marcinek
ul. Turystyczna 44
20-207 Lublin
NIP: 7131847999
Regon: 430796256
tel. +48 512 787 128
email: biuro@radoslublin.pl |
|
|
|
 |
miroslaw75
Uczestnik forum miroslaw75

Wiek: 44 Dołączył: 27 Lip 2020 Posty: 4 Skąd: Białystok
|
Wysłany: 27-07-20, 14:10
|
|
|
| Swój inteligenty dom wzbogaciłem instalacją fotowoltaiczną, polecam |
|
|
|
 |
Alojzylap
Uczestnik forum

Wiek: 49 Dołączył: 29 Lip 2020 Posty: 4 Skąd: Białystok
|
Wysłany: 29-07-20, 10:28
|
|
|
| Przemyślcie Panowie fotowoltaikę, budujecie raz i nigdy nie doglądacie. Nie tak jak z dosypywaniem ekogroszku czy węgla |
|
|
|
 |
Kamil80
Uczestnik forum

Dołączył: 29 Lip 2020 Posty: 4 Skąd: Gdańsk
|
Wysłany: 29-07-20, 14:31
|
|
|
| Za to nic tak nie nastraja jak własny kominek |
|
|
|
 |
CezaryGM
Uczestnik forum

Dołączył: 10 Sie 2022 Posty: 1 Skąd: Tarnów
|
Wysłany: 10-08-22, 15:22
|
|
|
oj teraz tylko chrustu nazbierać i do kominka, jak znalazł
a kto wywalił kominek niech teraz żałuje |
|
|
|
 |
|
|