Strona Główna Forum STOWARZYSZENIA ELEKTRYKÓW POLSKICH
Witamy :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Balia ogrodowa jaki piec
Autor Wiadomość
asmp 
Uczestnik forum


Wiek: 47
Dołączył: 28 Lip 2017
Posty: 334
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28-05-26, 10:42   Balia ogrodowa jaki piec

Piec na drewno:
Wewnętrzny czy zewnętrzny?
Jakie zalety i wady poszczególnych typów?
 
     
Werrutko 
Uczestnik forum


Dołączył: 03 Lut 2023
Posty: 338
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28-05-26, 12:29   

Piec wewnętrzny (zintegrowany):
- jest stosunkowo duzy i wydajny. Zazwyczaj ma moc ok 30 kW.
- ma mniejsze straty ciepła niż zewnętrzny
- mniej narażony na niskie teperatury
- szybsze nagrzewanie się wody
- Nie zajmuje miejsca obok balii
Piec zewnetrzny:
- moc standardowy ok 22- 24 kW. Można też kupić większy, silniejszy np. 30kW ale trzeba na to zwrócić uwagę przy zakupie.
- nie zajmuje miejsca w balii więc zmieści się więcej osob
- można ustawić tak żeby komin znajdował się w dalszej odległości od balii. Ma to znaczenie np. dla bezpieczeństwa kapiacych się dzieci

W firmie powinni Ci dobrać najlepsze rozwiazanie https://firmakora.pl/
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group