Strona Główna Forum STOWARZYSZENIA ELEKTRYKÓW POLSKICH
Witamy :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomiary w służbie zdowia (szpitale przychodnie)
Autor Wiadomość
marwin 
Uczestnik forum
marwin


Wiek: 67
Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 33
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 12-12-06, 21:38   Pomiary w służbie zdowia (szpitale przychodnie)

Witam wszystkich.

Bardzo proszę o garść informacji na temat pomiarów i czasookresów ich wykonywania.
Z góry dziękuje.
Marwin.
 
   
     
ŚP KSKRAK_Krystyn 
Aktywny uczestnik forum


Wiek: 70
Dołączył: 27 Maj 2005
Posty: 1585
Skąd: Kraków
Wysłany: 17-12-06, 21:01   

Witam Kolegę „marwin” oraz Koleżanki i Kolegów na FORUM.
marwin napisał/a:
...o garść informacji na temat pomiarów...
Chciałbym Koledze pomóc i pewnie inni Koledzy też by tego chcieli. Jednak jest to prawie niemożliwe o co Kolega prosi.
Brak jednoznacznych aktów prawnych w tym temacie, arkusz 710 z PN-IEC 60364 formalnie nie istnieje, a komentarz do w/w arkusza w języku angielskim ma ponad 200 stron.
 
     
Jack 
Aktywny uczestnik forum
Jacek


Pomógł: 1053 razy
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 3994
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17-12-06, 21:26   

Witam
Cytat kolegi Krystyn:
Cytat:
arkusz 710 z PN-IEC 60364 formalnie nie istniej

Prace nad wyżej wymienionym arkuszem normy wieloarkuszowej PN-IEC 60364-7-710 p/t: Pomieszczenia medyczne, zostały wstrzymane przez PKN w oczekiwaniu na dokument europejski (To wymysł UE obowiązujący państwa członkowskie) - o wstrzymaniu prac jeżeli dany zakres tematyczny zostaje objęty planem prac normalizacyjnych organizacji CENELEC.

Można się ostatecznie posłużyć normą niemiecką:
DIN VDE 0100-710
Medizinisch genutzte Bereiche


Aktualnie nie mamy żadnej normy w języku polskim, jednej z ważnejszych dla dobra i życia człowieka.
 
     
Członek zwyczajny 
Moderator

Pomógł: 126 razy
Dołączył: 17 Wrz 2005
Posty: 651
Wysłany: 17-12-06, 21:45   

Witam Szanownych Kolegów na Forum

Ukazało się nowe wydanie książki Krzysztofa Sałasińskiego

http://www.cosiw.pl/main/...db3750de3247dba

Bezpieczeństwo elektryczne w zakładach opieki zdrowotnej (wydanie drugie poprawione i uzupełnione)

Myślę, że to rozwiąże problemy Kolegi MARWIN

Pozdrawiam
_________________
Członek zwyczajny
 
     
ŚP KSKRAK_Krystyn 
Aktywny uczestnik forum


Wiek: 70
Dołączył: 27 Maj 2005
Posty: 1585
Skąd: Kraków
Wysłany: 17-12-06, 21:47   

Kolegę Jacka (Jack) oraz Koleżanki i Kolegów na FORUM.
Jack napisał/a:
Aktualnie nie mamy żadnej normy w języku polskim, jednej z ważnejszych dla dobra i życia człowieka.
Tu Kolega w jednym zdaniu podsumował działalność naszych ustawodawców, pod czy ja również się podpisuję.
 
     
marwin 
Uczestnik forum
marwin


Wiek: 67
Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 33
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 17-12-06, 21:50   

Witam Kolege Krystyna , Koleżanki i Kolegów na Forum.
Dziękuje za zainteresowanie tematem.
Pomiary trzeba wykonywać i samemu o wszystkim decydować.

Marwin
 
   
     
SimonaSuns 
Uczestnik forum


Wiek: 36
Dołączyła: 10 Kwi 2026
Posty: 5
Wysłany: 01-06-26, 13:40   

Jeśli chodzi o odpowiednią opiekę nad osobami starszymi, prywatny dom opieki „Willa Branice” https://willa-branice.pl/ to najlepszy wybór. To bardzo dobry dom opieki dla osób starszych. Opieka jest na wysokim poziomie, personel jest miły i cierpliwy, a rodziny pozostają w stałym kontakcie. Każdy pensjonariusz jest traktowany z troską, uwagą i szacunkiem.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group