Strona Główna Forum STOWARZYSZENIA ELEKTRYKÓW POLSKICH
Witamy :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Jarek79
05-02-09, 21:10
Czwarta wyzsz charmoniczna ?
Autor Wiadomość
rafiksv 
Uczestnik forum
rafik


Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 2
Skąd: chicago
Wysłany: 04-07-08, 14:54   Czwarta wyzsz charmoniczna ?

Witam gdzie moge znalezc cos na ten temat, z gory serdecznie dziekuje.
:-)
 
     
EDI 
Aktywny uczestnik forum
Emeryt



Pomógł: 102 razy
Wiek: 72
Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1572
Skąd: Gryfino
Wysłany: 04-07-08, 15:32   

Witam!
Na dobry początek do tematu o wyższych harmonicznych:
http://www.fonar.com.pl/bonus/programy/thd.htm
[-Więcej: http://www.fonar.com.pl/audio/teoria/index.htm ]
www.miedz.org.pl/doc/lpqisn11.pdf
Polecam ciekawe opracowanie Jakość energii na stronie SEP-u:
http://www.sep.lublin.pl/tabela.html
_________________
Pozdrawiam!
-Edward W. (EDI)
 
     
Klaudiusz 
Aktywny uczestnik forum


Pomógł: 82 razy
Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 772
Skąd: Londyn/Wroclaw
Wysłany: 06-07-08, 11:20   

4. harmoniczna pradu czy napiecia?

Ogolnie w systemach elektroenergetycznych parzyste harmoniczne nie sa czestym zjawiskiem. Co prawda 2 harmoniczna wystepuje w pradzie magnesowania trafsformatorow np. w przypadku zalaczania ich nieobciazonych pod napiecie i wykorzystuje sie ja do stabilizacji zabezpieczen roznicowych (razem z 5 harminiczna) ale to w sumie odosobniony przypadek.

Przypadki komutacji elementow energoelektronicznych (tyrystory, triaki) daja pelne spektrum nieparzystych harmonicznych.

Skad wiec to pytanie o 4 harmoniczna.

Pozdrawiam
Klaudiusz
 
     
rafiksv 
Uczestnik forum
rafik


Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 2
Skąd: chicago
Wysłany: 12-07-08, 21:42   

Dzieki za material, ktory duzo mi wyjasnil, i sory za bledy ](*,) .
A do 4 harmonicznej, czy wystepuje w tzw 'zyciu codziennym', ( fabryki, domki jednorodzinne), czy raczej jest to, wywolywane laboratoryjnie. :smile:
 
     
Jarek79 
Aktywny uczestnik forum
Jarek



Pomógł: 141 razy
Wiek: 46
Dołączył: 04 Lip 2007
Posty: 1243
Skąd: Tarnów/Kraków
Wysłany: 12-07-08, 22:03   

Witam
rafiksv napisał/a:
A do 4 harmonicznej, czy wystepuje w tzw 'zyciu codziennym', ( fabryki, domki jednorodzinne)

Oczywiście. Każde urządzenie wykorzystujące łuk elektryczny (np. spawarki, piece łukowe) generuje m. in. 4 harmoniczną.
_________________
Pozdrawiam
Jarek
 
   
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group