 |
Forum STOWARZYSZENIA ELEKTRYKÓW POLSKICH
Witamy :)
|
Przesunięty przez: Jarek79 05-02-09, 21:10 |
Czwarta wyzsz charmoniczna ? |
| Autor |
Wiadomość |
rafiksv
Uczestnik forum rafik

Dołączył: 13 Cze 2007 Posty: 2 Skąd: chicago
|
Wysłany: 04-07-08, 14:54 Czwarta wyzsz charmoniczna ?
|
|
|
Witam gdzie moge znalezc cos na ten temat, z gory serdecznie dziekuje.
|
|
|
|
 |
EDI
Aktywny uczestnik forum Emeryt


Pomógł: 102 razy Wiek: 72 Dołączył: 26 Cze 2006 Posty: 1572 Skąd: Gryfino
|
|
|
|
 |
Klaudiusz
Aktywny uczestnik forum

Pomógł: 82 razy Dołączył: 10 Gru 2007 Posty: 772 Skąd: Londyn/Wroclaw
|
Wysłany: 06-07-08, 11:20
|
|
|
4. harmoniczna pradu czy napiecia?
Ogolnie w systemach elektroenergetycznych parzyste harmoniczne nie sa czestym zjawiskiem. Co prawda 2 harmoniczna wystepuje w pradzie magnesowania trafsformatorow np. w przypadku zalaczania ich nieobciazonych pod napiecie i wykorzystuje sie ja do stabilizacji zabezpieczen roznicowych (razem z 5 harminiczna) ale to w sumie odosobniony przypadek.
Przypadki komutacji elementow energoelektronicznych (tyrystory, triaki) daja pelne spektrum nieparzystych harmonicznych.
Skad wiec to pytanie o 4 harmoniczna.
Pozdrawiam
Klaudiusz |
|
|
|
 |
rafiksv
Uczestnik forum rafik

Dołączył: 13 Cze 2007 Posty: 2 Skąd: chicago
|
Wysłany: 12-07-08, 21:42
|
|
|
Dzieki za material, ktory duzo mi wyjasnil, i sory za bledy .
A do 4 harmonicznej, czy wystepuje w tzw 'zyciu codziennym', ( fabryki, domki jednorodzinne), czy raczej jest to, wywolywane laboratoryjnie. |
|
|
|
 |
Jarek79
Aktywny uczestnik forum Jarek


Pomógł: 141 razy Wiek: 46 Dołączył: 04 Lip 2007 Posty: 1243 Skąd: Tarnów/Kraków
|
Wysłany: 12-07-08, 22:03
|
|
|
Witam
| rafiksv napisał/a: | | A do 4 harmonicznej, czy wystepuje w tzw 'zyciu codziennym', ( fabryki, domki jednorodzinne) |
Oczywiście. Każde urządzenie wykorzystujące łuk elektryczny (np. spawarki, piece łukowe) generuje m. in. 4 harmoniczną. |
_________________ Pozdrawiam
Jarek |
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
|